formula 1 takvimi

Formula 1 Takvimi 2020 Sezonu

Formula 1 Takvimi

Yarış oyunlarını sevenler heyecanla bu yıl ki formula yarışlarının tarihlerini bekliyor. Yarış oyunlarıyla ilgilenenler içerisinde bir tutku olarak bilinen formula 1 takvimi 2020 yılı için de merakla beklenmekte. Başka oyunlar nasıl takip ediliyor ise yarış oyunları da aynı şekilde takip ediliyor. Bunu belirleyen kurum ise tabi ki FIA Dünya Motor Sporları Konseyi’dir. Konsey tarafından yılın ilk zamanlarında açıklanan takvim ile tüm formula hayranları bu zamanlara kilitlenmektedir.

formula 1 takvimi
formula 1 takvimi

Formula 1 Takvimi 2020

Formula 1 takvimi bu sene de Dünya Motor Sporları Konseyi tarafından açıklandı. Konsey sadece formula 1 değil diğer seri yarışları için de takvimleri açıkladı. Bu sezon formula 1 için en uzun sezonlardan biri olacak. Hatta 22 farklı müsabaka ile en uzun sezon olacağını söyleyebiliriz. Başlangıç müsabakası Avustralya’ da start verecek. Başlangıç tarihi olarak ise 15 mart belirlenmiş durumda. Sezon 29 Kasım’a dek sürecek. Son müsabaka ise Abu Dhabi’ de oynanacak. Tüm formula takipçileri bu tarihleri hep birlikte öğrenmiş durumda. Formula 1 Hangi kanalda merak ediyorsanız diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Formula serilerinde bazı yenilikler olduğunu da görebiliyoruz. Bunlardan ikisi iki yeni yarış olarak formulaya eklenen Hollanda GP ve Vietnam GP görülüyor. Tarihlerine bakacak olursak Hollanda 3 mayıs, Vietnam 5 Nisan olarak belirlenmiş durumda. Ancak bunların gerçekleşmesi durumu daha kesinlik kazanmış değil. Nedeni ise pistlerin henüz onay almamış olması. Pistler onay aldığı takdirde iki yeni yarış formulaya eklenmiş olacak. Bunun dışında bir diğer değişiklik ise bu yıl Almanya GP olarak bir yarış olmaması. 2020 takvimine göre Almanya GP Formula 1 içerisinde yok.

Formula 1 2020 takvimi açıklandığından bu yana yarış severler çok daha heyecanlanmış durumda. Her sene olduğu gibi bu sene de yapılan değişiklikler merakla beklenmekte. Başlangıç tarihine daha günler olmasına rağmen müdavimleri şimdiden tahminler yapmaya çıkan haberleri incelemeye başladı bile. Bu seneki değişiklikler içerisinde yer alan ters grid yarışının yapılacak olması heyecanı iyiden iyiye doruğa çıkarmaya yetti. Bu yarışlarda sonuç için elektronik olarak yapılacak bir oylama sistemi kullanılacak. Sonuçlar ise bu sisteme göre belirlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir